پایگاه اطلاع رسانی پرستاری
تبليغات سايت
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز:
استخدام هاي جديد پاسخگوي نيازهاي پرستاران استان نيست

سرويس: بهداشت و درمان - عمومي
1386/02/31
05-21-2007
15:51:54
8602-19893: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - شيراز
سرويس: بهداشت و درمان - عمومي

در آستانه سالروز ميلاد حضرت زينب (س) از زحمات پرستاران در شيراز تقدير شد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، دکتر محمدهادي ايمانيه رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز در مراسم تقدير از پرستاران، دلسوزي، ايثار و تلاش با نگاه به افق انسانيت را مهمترين ويژگي‌هاي کار پرستاران برشمرد و گفت: کشور ما از ضعف فرهنگ کار رنج مي برد و با نگاهي به گوشه‌هاي مختلف اقتصاد کشور، سيکل‌هاي معيوبي ناشي از ضعف فرهنگ کار مشاهده مي شود.

دکتر ايمانيه از رضايتمندي 80 درصدي شهروندان شيرازي از عملکرد پرستاران در بيمارستان هاي شيراز خبر داد و گفت: نمي توان با تبليغات و زور چيزي را به مردم تزريق کرد اما مردم خود شاهد تلاش و همت پرستاران هستند و اين مسأله، حيثيت کار پرستاران را افزايش داده است.

وي با تأکيد بر ضرورت افزايش کيفيت کار پرستاران گفت: افزايش کيفيت در هر شغلي حد ندارد و در پرستاري هم نيازمند توسعه کيفي ارتباط پرستاران با بيماران و همراهان هستيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز در ادامه به جايگاه نظام پرستاري در جامعه اشاره کرد و گفت: اقدامات اين سازمان در چند سال گذشته نشان داده که انجمن‌هاي صنفي هم مي توانند مدافع حقوق صنفي اعضاي خود باشند.

وي گفت: در ساليان اخير تلاش‌هاي گسترده اي براي بهبود رفاه پرستاران در کشور آغاز شده که بخشي از آن مديون تلاش‌هاي سازمان نظام پرستاري است.

وي از آغاز دوره‌هاي بازآموزي پرستاران در سال جاري خبر داد و گفت: در تلاش هستيم دانشکده‌هاي پرستاري شيراز و لار را به منظور توسعه علمي و آموزشي اين رشته گسترش دهيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز در خصوص کاهش ساعات کار موظفي پرستاران در طول يک هفته نيز گفت: با استخدام هاي جديد به تدريج به سمتي حرکت خواهيم کرد که هر فردي در جايگاه شغلي خود مشغول به کار شود.

ايمانيه ادامه داد: به منظور ترسيم حقوق پرستاران، فوق العاده شغلي آنها حذف شده و بحث نوبت کاري و سختي کار در رشته‌هاي مختلف پرستاري افزايش يافته است.

وي اضافه کرد: با همکاري وزارت مسکن و شهرسازي و هيأت دولت در تلاش هستيم مسکن پرستاران در سال هاي آينده مرتفع شود.

وي گفت: بيش از 50 درصد استخدام هاي جديد اين دانشگاه در زمينه پرستاري است اما متأسفانه در کنار ميزان بازنشستگي پرستاران همچنان استخدام هاي جديد پاسخگوي نيازهاي پرستاران استان نيست.اشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين

ادامه تحصیل بهیاران تا مقطع کارشناسی پرستاری بدون کنکور است


 رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از حذف کنکور برای ادامه تحصیل بهیاران تا مقطع کارشناسی پرستاری خبر داد.
"مهدی فتحی" در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی حیات افزود: ادامه تحصیل کاردان های اتاق عمل و بیهوشی تا مقطع کارشناسی این رشته ها نیز به منظور ارتقاء سطح دانش و افزایش نیروی حرفه ای در کادر پرستاری امکان پذیر است.
وی اظهار داشت: برنامه هایی از جمله ورود پرستاران در طرح پزشک خانواده که به منزله ورود آنها به دو سطح خدمات پیشگیری و توانبخشی، افزایش استخدام و به کارگیری پرستاران در بخش دولتی و افزایش حق سختی کار آنها از خواسته های پرستاران است که اکنون عملیاتی شده است.
فتحی کمبود نیروی حرفه ای در کادر پرستاری را یکی از مهمترین عوامل افزایش نوبت کاری و سختی کار عنوان کرد و افزود: آموزش و بازآموزی پرستاران به منظور ارتقاء سطح فعالیت آنها، در کاهش عوامل فوق مهم و موثر است.اشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين
رييس سازمان نظام پرستاري كشور خواستار شد:
نهايي شدن تعرفه گذاري خدمات پرستاري و كاهش ساعات كار پرستاران

سرويس: بهداشت و درمان - عمومي
1386/03/01
05-22-2007
14:31:21
8603-00454: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بهداشت و درمان - عمومي

رييس سازمان نظام پرستاري كشور با تاكيد بر نهايي شدن تعرفه گذاري خدمات پرستاري، كاهش ساعت كاري آنان و برخورداري پرستاران بخش خصوصي از مزاياي مشاغل سخت و زيان آور و افزايش نيروي انساني گفت: پرستاران كشور با علم، معنويت و اخلاق حرف نخست را در دنيا مي‌زنند.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، غضنفر ميرزابيگي امروز در مراسم روز پرستار با بيان اينكه از 146 خواسته جامعه پرستاري بالغ بر 50 مورد آن به تحقق پيوسته است، گفت: اين امر صرفا در خصوص پرستاران بخش دولتي بوده و پرستاران بخش خصوصي و نيروي انتظامي را شامل نمي‌شود.

وي با بيان اينكه براي تحقق اين امر در بخش خصوصي، نيروي انتظامي هم تلاشهايي صورت پذيرفته است، ادامه داد: بر اساس آخرين تعريف ICN از وظايف پرستاري ارايه خدمات براي ارتقا و حفظ سلامت، پيشگيري و مراقبت از بيماريها و افراد ناتوان و افزايش ايمني در معلولان است.

وي نخستين خواسته جامعه پرستاري را شكستن پوسته سنتي و نگاه خشك به پرستاري دانست و افزود: نگاه جامعه و مردم به پرستار نبايد صرفا معطوف به مراكز درماني و بيمارستان‌ها باشد و مراقبت‌ براي ارتقا و حفظ سلامت و پيشگيري نيز الزامي است.

ميرزابيگي به وجود منشور حقوق بيمار اشاره و از فقدان منشور حقوق پرستار انتقاد كرد و افزود: در كشورهاي غربي و اروپايي رسيدگي به خشونت مربوط به پرستاران، شيفت كاري و پرستاران اورژانس جاده‌اي وجود دارد.

وي با تاكيد بر نقش موثر پرستاران در پيشرفت كشور گفت: اعضاي اين حرفه در چشم انداز 20 ساله مي‌توانند پا به پاي ساير علوم جلو روند. اين در شرايطي است كه پرستاران نظير ساير مشاغل از نگاه متوازن برخوردار باشند.

رييس سازمان نظام پرستاري با اشاره به ضرورت وجود نگاه متوازن دولت، مجلس و سياستگذاران گفت: پرستاران فقط رقيب همرديفان خود هستند اين در حاليست كه در بخش تعرفه گذاري خدمات پرستاري شبهاتي در اين خصوص مطرح شد، پرستاران در وراء حضور خود در عرصه مراقبت‌ها نيازمند تعرفه گذاري خدمات هستند.

ميرزابيگي با بيان اينكه بهورزان مجاز به تجويز 54 قلم دارو هستند، در ادامه توضيح داد: حال آنكه پرستاران مجاز به تجويز دارو حتي در شرايط اضطراري هم نيستند.

وي با تاكيد برعادلانه شدن كارانه و يا برچيده شدن آن افزود: مقرر شده بود كه بحث تعرفه گذاري خدمات پرستاري و پرداخت كارانه تا قبل از روز پرستار نهايي شود.

به گفته ميرزابيگي، جامعه پرستاري همچنان در عرصه فرهنگي ناشناخته است.

گفتني است، در پايان مراسم از 50 پرستار نمونه كشور با حضور وزير بهداشت، معاون سلامت و توسعه وزارت بهداشت ورييس سازمان نظام پرستاري تقدير شد.

انتهاي پياماشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين
مدير اجرايي جشنواره‌ي وبلاگ نويسي پرستاري:
برگزاري اين جشنواره فرهنگ اطلاع رساني آنلاين و وبلاگ نويسي را ميان پرستاران رواج داد

سرويس: نگاهي به وبلاگ‌ها
1386/02/30
05-20-2007
13:54:31
8602-18801: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - اهواز
سرويس: نگاهي به وبلاگ‌ها

نخستين جشنواره وبلاگ نويسي پرستاري در جهت شکوفايي حرفه‌ي پرستاري، هدايت آن به سوي پرستاري نوين، تخصصي کردن آن و استفاده از توان پرستاران در امر ارتقاي سطح سلامت جامعه از حدود يکسال پيش فعاليت مي‌كند.

احمد عامري، مدير اجرايي جشنواره‌ي وبلاگ نويسي پرستاري، به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،منطقه خوزستان گفت: اين جشنواره که به عنوان طولاني‌ترين جشنواره وبلاگ‌نويسي کشور حدود يکسال طول کشيد و توانست جداي از برگزاري يک مسابقه وبلاگ، فرهنگ وبلاگ نويسي را به ميان پرستاران برده و پرستاري را در اينترنت معرفي كند و به قولي پرستاري را به ميان مردم ببرد.

وي ادامه داد: ايجاد بيش از هزار وبلاگ پرستاري در خلال برگزاري اين جشنواره و انتشار ميليون‌ها پست و مطلب پرستاري از سوي وبلاگ‌هاي پرستاري بي‌شک عظيم ترين رخداد و همايش تخصصي در يکسال گذشته و در طول تاريخ پرستاري است.

عامري خاطرنشان كرد: همچنين ما با برگزاري نخستين جشنواره وبلاگ‌نويسي پرستاري موفق شديم هم فرهنگ اطلاع‌رساني آنلاين و هم وبلاگ‌نويسي را در پرستاري رواج دهيم و هم فرهنگ پرستاري را به ميان مردم ببريم که در نوع خود در صد سال گذشته بي‌نظير بوده است و اين جشنواره را به عنوان پيش آهنگ و پرچم دار جنبش نرم افزاري و نهضت توليد علم در پرستاري راهبري کنيم و با توجه به اينکه امسال از طرف سازمان بهداشت جهاني تحت عنوان آينده‌اي مطمئن با سرمايه گذاري در سلامت نامگذاري شده است، لذا تصميم گرفتيم علاوه بر رسالت خود از توان بيش از هزار وبلاگ پرستاري و ده‌ها سايت پرستاري شرکت کننده در اين جشنواره در راه آموزش سلامت و ارتقاي سطح سلامت جامعه استفاده کنيم.

مدير اجرايي جشنواره‌ي وبلاگ نويسي پرستاري يادآور شد: با برگزاري اين جشنواره شاهد نوعي حرفه‌اي‌گري در پرستاري شديم و به مرور زمان با فرهنگ سازي توانستيم نوعي پرستاري تخصصي را در اينترنت پايه گذاري كنيم .همچنين وبلاگ‌هاي پرستاري موفق شدند تفکر انتقادي را در جهت بهبود وضعيت پرستاري به کار ببرند و به يقين مي‌توان گفت که اين جشنواره بدون هيچ‌گونه کمک مالي، اعتبار خاص يا پوستري تبديل به يکي از موفق‌ترين جشنواره‌هاي تخصصي در جهت معرفي پرستاري ايران زمين شده است.

عامري گفت: شرکت در بيش از چهار ميزگرد تخصصي در خبرگزاري ها و ديگر مراکز اطلاع رساني و انجمن هاي علمي به منظور بررسي راهکارهاي دقيق و اتخاذ راهکردهاي اصولي در خصوص پديده‌ي وبلاگ نويسي در پرستاري و همچنين برگزاري بيش از هفت کنفرانس تخصصي وبلاگ نويسي پرستاري که چهار کنفرانس آن به صورت آنلاين و بر روي اينترنت برگزار شد.

وي ادامه داد: تلاش براي تشکيل فهرست موضوعي وبلاگ‌هاي پرستاري در سرويس دهنده‌هاي وبلاگي همچون بلاگفا باعث نگاه تخصصي به وبلاگ در پرستاري شد. همچنين با تلاش، پايگاه اطلاع رساني پرستار و پرستاري و دبيرخانه جشنواره گروه پرستاري در سايت مرجع متخصصين ايران، پزشکان بدون مرز و چند سايت اطلاع رساني ديگر ايجاد شد.

عامري تصريح كرد: در سال گذشته نيز در انجمن پرستاري ايران شاهد تشکيل کانون وبلاگ نويسان پرستاري بوديم که با تشکيل ميزگردها و جلسات متعدد در جهت تثبيت، فرهنگ سازي و آموزش وبلاگ‌نويسي به جامعه پرستاري و خدمات دهي به وبلاگ نويسان پرستاري فعاليت خود را آغاز كرد. همچنين با استفاده از نظر سنجي‌هاي وبلاگي، تبادل لينک و انتشار مطالب وبلاگ‌هاي پرستاري در وبلاگ‌هاي تخصصي ديگر، شاهد نفوذ پرستاري در رسانه‌ها بوديم. قرار وبلاگي در همايش هم انديشي و اتحاد پرستاري بروجن نيز برگزار شد که وبلاگ‌نويسان فعال پرستاري در آن به بحث و تبادل نظر پرداختند. انتشار بيش از پنجاه خبر و بيانيه رسمي از سوي دبيرخانه جشنواره وبلاگ نويسي پرستاري نشان از نگاهي تخصص‌گرا به وبلاگ نويسي در پرستاري است.

مدير اجرايي جشنواره‌ي وبلاگ نويسي پرستاري يادآور شد: دبيرخانه جشنواره وبلاگ‌نويسي پرستاري و کانون وبلاگ نويسان پرستاري ضمن تشريح فعاليت و اهداف خود در جهت اعتلاي رشته پرستاري اين نکته را متذکر مي‌شود که اين جشنواره کاملا تخصصي بوده و متعلق به جامعه بزرگ پرستاري است. برگزاري کارگاه ها و کلاس‌هاي تخصصي آموزش خبرنگاري، عکاسي و وبلاگ نويسي پرستاري در تهران و چند استان ديگر به منظور آماده سازي زمينه‌اي براي راه اندازي خبرگزاري پرستاري ايران و استفاده از توان وبلاگ‌نويسان پرستاري که دوره‌هاي خبرنگاري و آنلاين نويسي را طي كرده‌اند در سال گذشته از مهمترين فعاليت‌هاي جنبي اين جشنواره بوده است .

وي در پايان تصريح كرد: به کليه شرکت کنندگان از سوي انجمن پرستاري ايران لوحي اهدا و به 12 وبلاگ برگزيده نيز جوايزي اهداء مي‌شود. اسامي و آدرس اين وبلاگ‌ها انتخاب شده كه از سوي دبيرخانه جشنواره وبلاگ‌نويسي پرستاري و انجمن پرستاري ايران اعلام مي‌شود.

انتهاي پياماشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين
معاون دفتر امور پرستاري وزارت بهداشت خبر داد:‌
ارايه پيشنهاد لايحه كاهش ساعت كاري پرستاران متناسب با سنوات كار به دولت

سرويس: بهداشت و درمان - خانواده
1386/02/30
05-20-2007
09:44:06
8602-16331: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بهداشت و درمان - خانواده

معاون دفتر امور پرستاري وزارت بهداشت از ارايه پيشنهاد لايحه كاهش ساعت كاري پرستاران متناسب با سنوات كار به دولت خبر داد و گفت: با تشكيل تيم‌هاي تخصصي مشترك شوراي‌عالي نظام پرستاري و دفتر امور پرستاري وزارت بهداشت راهكارهاي عملياتي براي حل مشكلات پرستاري تدوين مي‌شود.

مهدي ذهبي در گفت و گو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به تعامل ايجاد شده براي ارايه راهكار رفع كمبود نيروي انساني اشاره كرد و افزود: زمينه ارتقاي تحصيلي بهياران فراهم مي‌شود اين در حاليست كه آموزش مداوم پرستاران نيز مصوب شده است.

وي با اشاره به تلاشهاي صورت پذيرفته در تعيين تعرفه خدمات پرستاري گفت: در جلسه نشست تعامل سازمان نظام پزشكي و وزارت بهداشت در خصوص مشكلات پرستاري پيگيري مصوبات سختي كار پرستاري مقرر شد.

وي در ادامه از تدوين كتاب استاندارد خدمات پرستاري خبر داد و گفت: با تشكيل كميته‌اي تخصصي كتاب خدمات پرستاري مورد بازنگري قرار مي‌گيرد تا رفرانس براي حرفه پرستاري محسوب مي‌شود.

انتهاي پياماشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید